KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427

nr 1329 4427

Martin Ã…berg

(1888-1946), Sverige

Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm

Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04

24/5 22:35:48 1      100 kr
25/5 18:07:35 2      Vinnande bud

Martin Ã…berg

Läs mer om Martin Ã…berg