KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427
*
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 22:35:48
1
100 kr
25/5 18:07:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/5 22:35:48 | 1 | 100 kr |
| 25/5 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



